FRYDERYKI 2019 OSTATNI MOMENT ZGŁOSZEŃ / zpav

 

http://zpav.pl/podglady/aktualnosci/w300h240p/1691.jpgAkademia Fonograficzna uruchomiła system rejestracji wydawnictw do nagrody Fryderyk 2019. Termin rejestracji zgłoszeń do konkursu upływa w poniedziałek 19 listopada 2018 roku. UWAGA! Zmiana okresu kwalifikacyjnego – w edycji 2019 do konkursu mogą zostać zgłoszone nagrania, wprowadzone do obrotu pomiędzy 1 stycznia 2018 a 30 listopada 2018. Nagrania, które pojawią się na rynku między 1 a 31 grudnia 2018 roku będą ubiegać się o nominacje w edycji 2020.

Rejestracji zgłoszenia może dokonać przedstawiciel wytwórni fonograficznej, sam artysta wykonawca lub jego manager.

Regulamin Akademii Fonograficznej

Aby zarejestrować wydawnictwo, wejdź na http://zgloszenia.fryderyki.pl

MUZYKA ROZRYWKOWA,

W edycji 2019 albumy z muzyką rozrywkową będzie można zgłosić w aż 18 kategoriach „gatunkowych”. Wiele niszowych segmentów rynku muzycznego i stylów muzycznych, takich jak punk, dance, czy muzyka dziecięca, zyskuje w tym roku możliwość walki o nominację w obrębie swojego gatunku.

Pojawia się również zupełnie nowa, cross-formatowa kategoria: Nowe Wykonanie. Będzie można do niej zgłosić albumy, utwory oraz realizacje video. Obejmuje ona dawne albumy i utwory, które zostały przez danego wykonawcę nagrane ponownie, utwory innych wykonawców – tzw. covery, a także nagrania koncertowe (w tym także koncertowe DVD). Zgłoszenia do tej kategorii można rejestrować na poszczególnych formularzach dla albumu, utworu oraz teledysku/realizacji video – wszystkie zgłoszone w ten sposób pozycje pojawią się natomiast na liście do głosowania w jednej wspólnej kategorii Nowe Wykonanie. Ważną informacją jest to, że nagrania kwalifikujące się do tej kategorii i w niej zgłoszone, nie mogą być zgłoszone do innych kategorii „gatunkowych” albumu, takich jak np. Album Roku Pop, do kategorii Utwór Roku, ani do kategorii Teledysk Roku.

Kolejną nowością w tej edycji jest przywrócenie po kilku latach kategorii Najlepsza Oprawa Graficzna, w której nagradzane będą najlepsze okładki płytowe i graficy, którzy je zaprojektowali.

Dwie nowe kategorie to także Autor Roku i Kompozytor Roku; Akademia postanowiła nagrodzić w osobnej kategorii twórców – autorów i kompozytorów utworów, które zostały nagrane i opublikowane w roku danej edycji.

Powraca po kilku latach także kategoria dla najlepszej płyty zagranicznej

info: zpav.pl

mbaranowsky

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *