10 faktów o Avicii.

W piątek, 20 kwietnia świat obiegła dramatyczna wiadomość dotycząca śmierci 28 letniego dj i producenta Avicii’ego – artysty, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym postem chciałbym oddać hołd wielkiemu artyście, przytaczając 10 faktów z działalności Tima Berglinga.

 

1. Avicii rozpoczął swoje przygodę z produkcją muzyki w wieku 8 lat.

2. Utwór „Levels” stał się pierwszym międzynarodowym hitem producenta. Piosenka w całości została napisany przez Avicii’ego, ale zawiera próbką wokalną ewangelii z 1962 ‘Something’s Got a Hold on Me’ artysty Etta James’a.

3. Avici – tak pierwotnie chciał nazywać się artysta. Pseudonim był już zajęty w serwisie MySpace, w związku z tym Tim dodał literkę”i” i tak narodził się Avicii.

4. Avicii był pierwszym DJem muzyki elektronicznej który wystąpił jako główna gwiazda na Radio City Music Hall.

5. Największy wpływ na twórczość muzyczną miało trio Swedish House Mafia oraz Eric Prydz.

6. Jego najnowszy album Avīci (01), jest nominowany do Top Dance/Electronic Album na tegorocznych Billboard Music Awards.

7.  Avicii współpracował z zespołem Coldplay z którym wyprodukował wielkie hity takie jak „Hymn for the weekend” oraz „A sky full of stars”.

8. Gdy na Facebooku artysty zawitało 2 mln fanów – ten w podziękowaniu opublikował piosenkę „Two Million”, gdy kolejny milion sympatyków nawitało na jego fanpage, producent wydał utwór o nazwie „Three Million”.

9. W 2013 „Levels” otrzymał nominacje do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych Grammy, w kategorii Best Dance Recordings.

10. W 2016 Avicii ogłosił zaprzestanie występów na żywo z powodów zdrowotnych.

Na zawsze w naszej pamięci…
So wake me up when it’s all over

 

mbaranowsky

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *