Proste rady na zwiększenie wyświetleń Twojej muzyki na YouTube.

Chciałbym przekazać Wam kilka rad jak zwiększyć ilość wyświetleń waszej muzyki w serwisie YouTube. Pierwszy ruch zaczniemy zupełnie na innych social media niż YouTube ! Dla przykładu mamy gotowy kanał, 4 subskrypcje, 2 nagrane covery sławnych piosenek i każdy film po 500 wyświetleń. Zanim dodamy kolejne video należy znaleźć potencjalnych fanów na stronach takich jak Facebook czy Instagram. Samo założenie kanału na YouTube nie zagwarantuje nam że ktokolwiek zapozna się z naszą twórczością, słuchaczy trzeba poszukać poza serwisem do uploadowania filmów. Kolejny cover musi różnić się wieloma rzeczami od poprzednich dwóch – jakością w HD oraz interesującym miejscem. Oświetlenie pomieszczenia oraz akustyka będzie miało bardzo duże znaczenie – do tego będzie oddzielny artykuł. Przekaż Twoim słuchaczom dlaczego właśnie tak zinterpretowałeś piosenkę i co chcesz przez nią przekazać. Odnośniki do social również są ważne i mają wpływ na pozycjonowanie. Pamiętajmy o hashtagach ! Nie ograniczaj się do 5. W hashtagach koniecznie opisz styl piosenki – autorów, producentów. Gatunki też tam umieść, łącznie z podobnymi zespołami, kanałami czy wokalistami.

Gdy nagraliśmy zupełnie nowy film, mamy lepsza jakość dźwięku, opis jest pełny a hasztagi gotowe zatem to czas na publikacje. Z pomocą przychodzą nam aktywni użytkownicy z Twoich social ! Pamiętaj że liczba subskrypcji wpływa na pozycjonowanie kanału oraz polecanie go przez serwis YouTube. Wyświetlenia nie pną Cię w górę ale interrakcję innych użytkowników pod Twoim filmem. Im więcej komentarzy, łapek w górę i aktywnych subskrypcji tym w kilka dni zobaczysz naprawdę ogromną różnicę.

Kolejna rada – gdy algorytm YouTube zacznie Cię delikatnie polecać a Ty zobaczysz pierwsze małe wyniki to znak na kolejny film. Najlepiej aby była to kolejna piosenka – pomyśl dlaczego obserwują Cię Twoi fani którzy cały czas oczekują rozrywki. Gdy staniesz się już bardziej popularny, wtedy będziesz mógł pozwolić sobie na vlogi z pokazu mody czy testu nowych kosmetyków…  teraz czas zebrać grupę fanów !

mbaranowsky

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *